Yoğun İlgi Çekmesi Beklenen 2018 Dünya Kupası Biletleri

Tüm dünyanın büyük bir heyecanla beklediği 2018 Dünya Kupası 14 Haziran’da Moskova’da başlayacak. Rusya’nın ev sahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası biletleri nin satışları ise başladı. Bugüne kadar 8 ülkenin kazanmayı başardığı Dünya Kupalarında, Türkiye üçüncü olmayı başarmıştı. Dünya Kupası maçları en çok ilgi gören ve seyirciler tarafından en çok beğenilen maçlar olarak biliniyor. İçerisinde; Fransa, Belçika, Almanya ve Brezilya gibi ülkelerin yıldızlarının oynadığı Dünya Kupaları; bu yılda çok yoğun bir ilgi çekecek gibi görünüyor. Yapılan birçok araştırma neticesinde; Dünya Kupası biletlerinin birkaç aşama şeklinde satılması nedeniyle bilet almak için acele edilmesi gerektiği çoğunlukla ifade ediliyor. Biletlerin nasıl alınacağı ve kimlerden temin edileceği ise adeta devasa bir soru işareti olarak tüm futbolseverlerin kafasını kurcalamaktadır.

2018 Dünya Kupası biletleri nasıl alınabilecek ?

2018 Dünya Kupası bilet alımları için bazı ayrıntılar sıklıkla dile getirilmektedir. Bu ayrıntılar ise şu şekilde ifade ediliyor; 13 Mart ile 3 Nisan tarihlerinde yapılacak olan tüm satışların ikinci etabında ne kadarlık bir bilet kalmışsa o kadarlık bir sıra numarası verilerek online olarak satış yapılabilecek. 18 Nisan tarihinden itibaren ise kupanın sonuna kadar devam edecek olan 3. etapta, ne kadar bilet kalmışsa tamamı online satılacak ve toplamda 4 tür biletin satıldığı ve isteyenlerin yalnızca 3 tanesine başvuruda bulunabildiği biliniyor. 1. tur maç bileti herhangi bir maç için alınan bilet olarak geçmektedir. 2. tur maç bileti ise taraftar bileti olarak geçer. Bu bilet türü ise iki kısımdan oluşmaktadır. 1. kısım play-off aşamasında yapılacak 3 maçı, ikinci taraf ise herhangi bir takımın yapmayı planladığı tüm maçlar için alınan biletlerdir. Seçilen takım kaybederse, bilet geçersiz sayılır ancak ne kadarlık bir ödeme yapmışsanız aynen geri iade edilmektedir. 2018 Dünya Kupası biletleri online küçük bir araştırmayla temin edilme imkanı sunmaktadır.

2018 Dünya Kupası biletlerini almak için herhangi bir şart var mı ?

18 yaşından büyük olan herkes 2018 Dünya Kupası maçları için bilet alma hakkına sahiptir. Biletlerin alımı için ekstra bir şart veya buna benzer kural bulunmamaktadır. 2018 Dünya Kupası biletleri almak isteyen bir kişinin online siteler aracılığıyla bu biletlere ulaşması ve kredi kartı ile alışverişini tamamlaması gerekiyor. Biletler için yapacağınız ödemeler, tamamıyla Kredi kartınızın 3D Security güvencesinde olur. Herhangi bir dolandırıcılık veya buna benzer olumsuz durumlarla karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür. 2018 Dünya Kupası biletleri hızlı bir şekilde tükendiği için özellikle yaklaşan şu zamanlarda elinizi çabuk çabuk tutmanız yararınıza olacaktır. Aksi takdirde biletler bitmese dahi çok ciddi rakamlara kadar çıktığı görülüyor

2018 Dünya Kupası biletlerinde 3. tur biletler nasıl alınıyor ?

Bu yıl düzenlenecek olan Dünya Kupası maçlarının devasa karşılaşmalara ev sahipliği yapacağı düşünülmektedir. Bu nedenle biletlerin çok önceden alınmadığı takdirde hızlı bir şekilde tükeneceği yada fiyatlarının çok büyük miktarlarda artacağı ifade edilmektedir. 2018 Dünya Kupası biletlerinden olan 3. tur biletler; belirli bir statta yapılması planlanan maçlar için kullanmaktadır. Alınacak olan bu üçüncü paketteki açılış; çeyrek final, yarı final ve final maçlarını kapsamadığı biliniyor. Ayrıca her bir kişi yalnızca 7 maç için dörder bilet alma hakkına sahiptir. Bu da her bir kişinin toplamda 28 bilet alabileceği anlamına geliyor. Dünya kupası bileti almak isteyenlerin bu maddelere uymaları özellikle gerekmektedir.

Yorum Bırak