Rusya 2018 Dünya Kupası Hangi Statlarda İcra Edilecektir?

Futbol severlerin bildiği manada son Dünya Kupası olan Rusya 2018 için heyecanlı bekleyiş devam etmektedir. Her kıtada ayrı ayrı düzenlenen elemelerin de tamamlanması ile beraber hangi takımların kiminle karşı karşıya geleceği konusunda da gerekli olan düzenlemeler sağlanmıştır. Grupların belirlenmesi safhasında özellikle kura yöntemi belirlenmiştir. Bu yöntem sayesinde kurada herhangi bir karmaşanın yaşanmaması ve grupların güç dengesi esasına göre belirlenmesini de önüne geçilmektedir.

Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası kapsamında yer alan maçların grup müsabakalarının fikstürü hazırlanmış durumdadır Hangi maçların hangi statlarda yapılacağı ile de gerekli olan belirlemeler tamamlanmıştır. Rusya’da yer alan statların eksikliklerinin giderilmesi ile alakalı olarak birçok adım atılmakta ve yeni statların kurulumu konusunda da gerekli aşama tamamlanmaktadır.

Rusya 2018 Dünya Kupası statları seyirci kapasitesi bakımından kusursuz bir şekilde hizmet vermektedir. Özellikle geniş kapasitesine rağmen görüş açısının kısıtlanmadığı statlarda maç izlenmesi müsabakaların çok daha keyifli bir biçimde takip edilmesini sağlamaktadır.

Hangi Maç Hangi Stadyumda Oynanacaktır?

Rusya 2018 Dünya Kupası statları konusunda yapılan araştırmaların sonrasında müsabaka ve stat eşleşmesi hakkında dikkate alınması gereken temel noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Mısır ve Uruguay arasında gerçekleştirilecek olan müsabaka Ekaterinburg Arena stadyumunda yapılacaktır.
  • Fas ve İran arasında yapılacak olan ve merakla beklenen müsabaka ise Saint Petersburg Stadium kapsamında icra edilecektir.
  • Grubun en önemli maçlarından biri olan Portekiz İspanya mücadelesine ev sahipliği yapacak olan stadyum ise Fisht Stadium olarak belirlenmiştir. Stadyumun genel yapısı incelendiği zaman ne denli etkileyici bir atmosfere sahip olduğu hakkında daha net fikir sahibi olunmaktadır.

Bu detaylar dikkate alındığı zaman oldukça kapsamlı bir hazırlık yapıldığı net olarak anlaşılmaktadır. Özellikle saat bakımından da müsabakaların her ülkeye göre nasıl olacağı konusunda bile FIFA’nın kendi sistemi içerisinde bilgi verilmektedir.

Açılış Maçı Hangi Stadyumda Oynanacaktır?

Rusya 2018 Dünya Kupası statları kapsamında büyük bir öneme sahip olan Luzhniki stadyumu kupanın açılış maçına ev sahipliği yapacaktır. Bu açılış maçı ile beraber Dünya Kupasının kapsamında farklı gösteriler ve etkinliklere de yer verileceği bilinmelidir. Luzhniki Stadyumunda yapılacak olan açılış maçı Rusya ve Suudi Arabistan arasında icra edilecektir. Bu maçın A grubu kapsamında büyük bir öneme sahip olduğu spor yorumcuları tarafından dile getirilen unsurlardan bir diğeridir.

Kapanış Maçı Hangi Stadyumda Oynanacaktır?

Rusya 2018 Dünya Kupası statları arasında inceleme yapılırken kapanış müsabakasının hangi takımlar arasında gerçekleştirileceği ile alakalı da fikir sahibi olunmalıdır. Açılış maçının yapılacağı Luzhniki Stadyumu aynı zamanda kapanış maçına da ev sahipliği yapacaktır.

Rusya’da yer alan stadyumlar arasında kapasite bakımından en yüksek seviyede olan stadyumların başında gelen Luzhniki Moskova’da yer almaktadır. Hem açılış hem de kapanış maçlarına ev sahipliği yapacak olan bu yapının atmosferinin de tam olarak Dünya Kupasına uyumlu bir duruş sergilediği de eklenmelidir. Stadyum sadece açılış ve kapanış maçlarına değil aynı zamanda bu süreç içerisinde yapılacak olan törenlere de ev sahipliği yapacaktır. Bu şekilde görkemli gösterilerin yapılacağı şimdiden hissedilmektedir.

Yorum Bırak