Merakla Beklenen 2018 Dünya Kupası Tarihleri  

Futbolun kalbinin attığı dev lige sayılı günler kaldı. Bu sene Dünya Kupası’nın başlayacağı tarih olarak 14 Haziran duyurularına yer verilmesi söz konusudur. Ev sahibi olan Rusya ile Suudi Arabistan arasında olacak ilk maçın saati de 18.00’dır. 2010 yılında yapılan kura sonucunda bu sene Rusya’nın ev sahibi olarak tercih edildiğini belirtmeliyiz. Yirmi birinci kez düzenlenen dev lige yönelik şimdiden tüm açıklamalar yapılmıştır. 2018 Dünya Kupası ne zaman başlıyor sorularının akabinde maç programlarının da yayınlandığını göreceksiniz. Sonuç olarak futbol severlere sunulan önemli tarihler ise;

  • 14 Haziran Perşembe günü TSİ 18.00’da ilk maç oynanacak.
  • 6 – 7 Temmuz tarihlerinde de çeyrek finalist maçlarına yer verilmekte.
  • 10 – 11 Temmuz tarihlerinde ise yarı finalist karşılaşmalarına geçilmekte.
  • Son olarak 15 Temmuz günü hem üçüncülük hem de final maçlarına şahit olacaksınız.

2018 Dünya Kupası Ülkeleri Hangileri?

2018 Dünya Kupası ne zaman başlıyor merak edenlerin tüm detayları öğrenerek takipte kalmaları esas alınmakta. Bunun için tarihlerden ziyade katılacak olan ülkelere ve gruplara da yer veriliyor. Sonuç olarak 2018 senesi için 32 ülkenin tercih edilmesi söz konusudur. Her ülkenin lig usülü temel alınarak son 16 turuna katılmaları esas alınıyor. Bu anlamda 8 ayrı grup üzerinden 4’erli takım mücadelelerine geçilecektir. Takımların eşleşmelerine ve fikstürlerine göz atarak da fikir sahibi olmanız sağlanmakta. Öncelikle 2018 Dünya Kupası’nda yer alacak olan takımlara göz atmak gerekirse;

  • A – B – C- D; A grubunda Rusya başta olmak üzere Uruguay, Mısır ve S. Arabistan’ın da olduğunu göreceksiniz. B grubundan çıkması beklenen Portekiz ile İspanya dışında Fas ile İran takımları da yerini almıştır. C grubunda ise Fransa ile Danimarka yıldız olarak ifade edilirken geriye kalan Avustralya ile Peru ise zayıf takımlar olarak karşımıza çıkmakta. Son olarak D grubunda da Arjantin ile Hırvatistan yükselmesi beklenen takımlardır. Arkasından grubun diğer iki ülkesi olarak İzlanda ile Nijerya geliyor.

  • E- F- G- H; E grubunda en fazla şampiyon olan Brezilya bulunuyor. Arkasından gelen İsviçre, Kosta Rika ve Sırbistan ise aynı düzeyde ülkeler olmakta. F grubunda ise favori olan Almanya dışında Meksika, İsveç ve Güney Kore’nin olduğunu söylemeliyiz. G grubunda ise öne çıkanlar Belçika ile İngiltere iken akabinde Tunus ile Panama gelmekte. Son olan G grubunda ise Polonya, Kolombiya, Senegal ve Japonya’nın bulunduğunu göreceksiniz.

Dünya Kupası Maç Programları Ne Zaman?

2018 Dünya Kupası ne zaman başlıyor sorularına 14 Haziran günü ifade ediliyor. Grup maçlarına yönelik bu tarihte ilk düdük çalacaktır. Arkasından ise 30 Haziran Cumartesi gününe kadar grup maçlarına yer veriliyor. Nitekim bu tarihten itibaren de eleme turu geliyor. Elemelerde başarılı olan takımların çeyrek final ve yarı final maçlarına geçiş yapmaları söz konusudur. Son olarak ise 15 Temmuz günü final maçı ile dev ligin sona ermesi bekleniyor.

Dünya Kupası’nda Büyük Yıldızlar Kimler?

Gruplarda yer alan takımlardan ziyade oyuncular için de açıklamalara göz atılabilir. Nitekim yıldız isimlerden kaynaklı olarak takımların yükselmesi mümkün olmakta. Bunun yanı sıra gol kralı kim olur şeklinde ki bahislerden de ilerlemek için detaylara göz atmakta fayda var. Örneğin Messi bunlar arasında dikkatleri üzerine çekmekte. Hemen arkasından da Cristiano Ronaldo geliyor. Neymar, Luis Suarez, Harry Kane ise devamında gelen yıldız oyuncular olarak karşınıza çıkacaktır. Farklı olarak Mısır’da etkili olan Salah’ın da yine yıldız oyuncular arasında olduğunu belirtmek gerek.

Yorum Bırak