Haziran Ayında Herkesi Ekranlara Kilitleyecek 2018 Dünya Kupası Grupları

Tam da 2 Aralık 2010 tarihinde tüm nefesler tutuldu ve 2018 yılında hangi ülkenin Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacağı oylandı. Yapılan oylama sonucu olarak 2018 Dünya Kupası’nın Rusya’da oynanması kararlaştırılmıştı. Her biri birbirinden farklı dünyanın dört bir yanından katılan 32 takım, 8 farklı gruba ayrıldı. 2018 Dünya Kupası gruplar oldukça çekişmeli mücadelelere şahit olacağımızı gösteriyor. Avrupa’nın devleri olarak görülen ve 2018 Dünya Kupası’nda şampiyonluğa en  yakın olan takımların aynı gruba düşmeleri herkeste kıyasıya bir rekabet izleyeceği havasını uyandırmıştır. Dünyanın en prestijli turnuvası olmakla birlikte, aynı zamanda en çok seyirci çeken maçlarının da yapıldığı 2018 Dünya Kupası; yine yapıldığı her zamanki gibi izleyicileri ekrana kilitleyecek gibi görünüyor.

2018 dünya kupası A,B,C grubunda kimler var ?

2018 Dünya Kupası gruplar incelendiğinde; bazılarına Portekiz ve İspanya gibi ezeli rakip olan takımlar denk gelirken, bazı gruplarda ise aralarında çok ciddi bir rekabet olmayan takımlar denk geldi. A grubunda yer alan Mısır, Rusya, Suudi Arabistan ve Uruguay gibi takımlar; büyük bir rekabete neden olmayacak takımlar olarak görünüyor. Mısır’da ünlü teknik direktör Hector Cuper’in yer alması, bu takımı bir miktar da olsa öne çıkarmasına rağmen, Rusya’yı engelleyemeyecek gibi görünüyor. Uruguay takımı ise grubun en favori 2. takımı olarak isminden bahsettiriyor. Oscar Tabarez ve Fernando Muslera gibi oyuncular takıma büyük destek sağlayacak. A grubu; Rusya ve Suudi Arabistan arasında yapılacak olan maçla başlayacak. B grubunda ise Haziran, İspanya ve Portekiz gibi takımlar yer alıyor. Afrika elemeleri yapıldığı sırada çok zorluk yaşamayan Afrika uluslar Şampiyonası’nı kazanmış olan Fas; turnuvada ilgi çekici takımlardan birisi olarak görülüyor. Ancak asıl liderlerin; İspanya ve Portekiz olacağı yönünde tüm futbol kamuoyu hemfikir. Yer aldığı bütün turnuvalar içerisinde; en iyi takımlar olarak görülen İspanya ve Portekiz; Sergio Ramos ve Cristiano Ronaldo gibi kadrolara sahip. C grubunda ise Avustralya, Danimarka, Fransa ve Peru gibi takımlar yer alıyor. Kadrosunu gençleştiren Danimarka’nın; Fransa ile zorlu bir rekabete gireceği tahmin edilmektedir.

2018 Dünya Kupası D,E,F grupları kimlerden oluşuyor ?

Turnuvanın bir diğer güçlü gruplarını kendi içerisinde barındıran D grubunda ise en göze çarpan takımlar; Arjantin ile Hırvatistan olmaktadır. Tangocular; dünya kupalarında liderlik alacak gibi görünmelerine rağmen, maalesef ki hiçbir zaman bu beklentiyi gerçekleştiremediler. Özellikle Forvet yıldızları bu yıl onların şansının yüksek olduğunu gösteren detaylar arasındandır. Hırvatistan’ın ön elemelerde İzlanda’nın gerisinde kalması, onun bir miktar daha gözden düşmesine neden olmuştur. E grubunda ise Brezilya İsviçre’ye Kostarika ve Sırbistan gibi takımlar yer alıyor. Bu takımlardan şov üstüne şov yapmayı seven Brezilya; yine şampiyon olmak için büyük bir mücadele edecek. Gruptan çıkacağı tahmin edilen sambacıların en büyük rakibi olarak İsviçre görülüyor. F grubunda ise dünya kupasının bir diğer favorisi olan Almanya yer alıyor. Almanya’nın özellikle; Mesut Özil ve Marco Reus gibi oyunculara sahip olması onun yıldız ülkelerden olmasını sağlamıştır.

2018 Dünya Kupası’nda G,H gruplardan kimler var ?

Bu yıl düzenlenecek olan turnuva için hazırlanan 2018 Dünya Kupası gruplar içerisindeki G grubunda; Belçika, İngiltere, Panama ve Tunuz gibi takımlar görünüyor. Turnuvada sürpriz yapması oldukça bariz görünen Belçika’nın altın jenerasyonu, İngiltere’yi oldukça zorlayacak gibi görünüyor. İngiltere’nin ise dünyanın en umut vadeden milli takımlarından bir tanesi olmasına rağmen bir türlü sonunu getirememesinin bu yıl da tekrarlanacağı söyleniyor.. H grubunda ise Japonya, Kolombiya, Polonya, Senegal gibi ülkeler bulunuyor. Elemelerde hiçbir yenilgi almayan Japonya’nın, bu grupta sürpriz yapması olası görülenler arasındadır. Ancak Kolombiya ile aralarında rekabet olabileceği, Polonya’nın ise büyük bir ihtimalle gruptan lider olarak çıkması bekleniyor.

Yorum Bırak