Dünya Kupası Ne Zaman ve Nerede Düzenlenecek?

Dünya Kupası 4 sende bir düzenlenmektedir. 2018 senesinde düzenlenecek olan bu müsabakanın diğerlerine nazaran daha önemli olmasının sebebi herkesin alışık olduğu anlamda son Dünya Kupası olmasıdır. 2018 senesinden sonra kupanın yapısında farklılıklar meydana gelecektir.

Dünya Kupası ne zaman 2018 senesinde yapılacak ve ev sahibi olan ülke de Rusya olacaktır. Rusya’nın bu alanda yapmış olduğu düzenlemeler ve yatırımlara bakıldığı zaman kupanın ne kadar kaliteli olacağı şimdiden net olarak anlaşılmaktadır. Dünyanın dört bir yanından hem ülkelerini desteklemek için hem de futbol şölenine şahitlik edebilmek için Dünya Kupasının büyük bir merak ile beklendiği eklenmesi gereken detaylardan bir diğeridir.

Açılış Müsabakası Hangisidir?

Dünya Kupası ne zaman 2018 konu başlığı altında öncelikli olarak açılış müsabakasından bahsetmek gerekmektedir. Kupaya start verilecek olan müsabaka 14 Haziran 2018 tarihinde yapılacaktır. Açılış maçı A grubuna dahil olan Rusya ve Suudi Arabistan arasında gerçekleştirilecektir. Tam da bu nedenle iki farklı oyun disiplininin nasıl bir sonuç ortaya çıkaracağı da merak ile beklenmektedir.

Açılış Müsabakasının yapılacağı stadyum ise Luzhniki Stadyumudur. Luzhniki Stadyumu tam olarak 81 bin kişiyi alabilmektedir. Ayrıca müsabakanın seyredilmesi sırasında da görsel olarak herhangi bir engellemenin de söz konusu olmayacağının ayrıca dile getirilmesi gerekmektedir. Sahip olduğu görsel atmosfere bakıldığı zaman oldukça büyüleyici bir yapıda olduğu da dikkat çekmektedir. Luzhniki Stayumu Moskova’da bulunmaktadır. Stadyumun özelliklerine ek olarak şehrin atmosferi de hesaba katıldığı zaman sürecin ilerlemesi hakkında daha net bilgi sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz.

Açılış müsabakasının kazananı hakkında ise yorum yapmanın zor olacağı söylenmektedir. Özellikle Suudi Arabistan’ın kupada nasıl bir performans sergileyeceği ile alakalı yapılan yorumların büyük bir çeşitlilik gösterdiği eklenmesi gereken hususlardandır.

Grup Mücadeleleri Nasıl Belirlenmektedir?

Dünya Kupası ne zaman 2018 kapsamında grupların belirlenmesinden sonra bu belirlemenin metot bakımından nasıl ortaya koyulduğu ile alakalı olarak birçok soru akıllara gelmektedir. Grup belirlemeleri tam olarak kura ile şans aracılığıyla tamamlanmaktadır. Herhangi bir güç seviyesine göre gruplandırma söz konusu değildir.

2018 senesinde meydana gelen gruplandırmaya bakıldığı zaman her grubun en az bir adet iddialı isme sahip olması turnuvanın çok daha verimli geçeceği konusunda ipuçları vermektedir. İspanya, Fransa, Brezilya, Arjantin gibi takımların bulunduğu gruplardan kimin galip çıkacağı ile alakalı olarak spor yorumcularının net bir fikir beyan etmekte zorlandığı da eklenmelidir.

Dünya Kupasının Favori Takımı Hangisidir?

Dünya Kupası ne zaman 2018 kapsamında favori takım belirleme sürecin belki de en çok sevilen noktalarından bir tanesidir. Özellikle kendi ülkenizin kupaya katılma şansı olmadıysa futbolsever olarak öznel tabanda Dünya Kupasında yer alan favorinizi belirleme imkanını ede edebilirsiniz.

Kupada Fransa’nın oldukça iddialı bir rakip olacağı tahmin edilmektedir. Fransa’nın haricinde bu kupayı dört kere kaldırma imkanını elde etmiş olan Brezilya’nın da ne denli iddialı olduğu spor yorumcuları tarafından dile getirilmektedir. Geçmiş seneleri futbol konusundaki efsane takımı olan Almanların 2018 performansının ne olacağı konusunda da birçok nokta merak edilmeye devam etmektedir. 14 Hazirandan itibaren müsabakaları TRT ekranlarından takip ederek bu soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Yorum Bırak