Dünya Kupası B Grubu Takımları ve Grup Analizleri

Dünya Kupası 2018 senesinde Rusya’da düzenlenecektir. Rusya’da düzenlenecek olan bu kupanın özellikle geleneksel manadaki son dünya kupası olması da dikkat çekmektedir. İlerleyen senelerde icra edilecek organizasyonlarda hem mevsim bakımından hem de organizasyona katılacak olan takımların sayısı ile alakalı olarak değişimler meydana gelecektir. Bu nedenle 2018 Dünya Kupası çok daha büyük bir zevk ile takip edilecektir.

B Grubunda Hangi Takımlar Bulunmaktadır?

Grup eşleşmelerinin de yapılması ile beraber takımların ilk etapta hangi milli takımlar ile karşı karşıya gelecekleri de ortaya çıkmıştır. Her grupta 4 adet takım bulunmaktadır. Gruplarda yer alan takımlar tam olarak kura ile belirlenmektedir. Güç ayarına göre bir sıralama söz konusu değildir. Dünya Kupasının en zorlu maçlarına sahne olacak grupların bir diğeri de B grubudur.  B grubunda yer alan takımlar;

  • Portekiz, İspanya, Fas, İran

Dünya Kupası B grubu takımları arasında yapılacak olan müsabakaların oldukça dikkat çekici olacağı tahmin edilmektedir. Bütün bu müsabakalar TV ve internet üzerinden naklen seyredilebilecektir. Bu şekilde siz de müsabakaları takip ederek Dünya Kupasının coşkusuna dahil olabilirsiniz.

Portekiz’in İddiaları Gerçeğe Dönüşecek Mi?

Dünya Kupası B grubu takımları kapsamında özellikle bir ismin sıklıkla adı geçmektedir; Ronaldo. Portekiz’in tüm iddiasının Ronaldo üzerinden şekillendirilmesi futbol otoriteleri tarafından oldukça olumsuz nitelendirilmektedir. Takımın tüm performansının tek bir oyuncu üzerinden değerlendirilmesi yanlış tahminlerin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilmektedir. Portekiz kadrosunda er alan diğer oyuncular ile alakalı hiçbir analiz yapmadan Ronaldo’nun iddiası üzerinden Portekiz’i grubun en iddialı takımı olarak nitelendirmek futbol bilgisi bakımından yanlış olacaktır.

B Grubu Hakkında Bilinmesi Gereken Temel Öğeler Nelerdir?

Dünya Kupası B grubu takımları kapsamında yer alan genel dengelere haiz olabilmek için muhakkak şu bilgiler hakkında fikir sahibi olunması gerekmektedir;

  • Öncelikli olarak Portekiz için daha önce yapmış olduğu müsabakalar bakımından Rusya’nın yabancı bir alan olmadığı dikkate alınmalıdır. Bu da Portekiz’i bir adım daha ön plana çıkarmaktadır.
  • İran’ın gol için ortaya koymuş olduğu silahın ise Serdar Azmoun olduğu düşünülmektedir. Bu süreç içerisinde İran’ın diğer oyuncularının da organize olmak konusunda iyi bir niteliğe sahip oldukları ile alakalı olarak fikir sahibi olmaları gerekmektedir.
  • Fas ise Afrika takımları arasında yapılan elemeler sırasında üstün başarısı ile kendini gösterme fırsatını elde etmiştir. Tüm bu unsurlar hesaba katıldığı zaman grubun oldukça zorlayıcı müsabakalara ev sahipliği yapacağı düşünülmektedir.

Bu bilgileri dikkate alarak kısa bir sürede grubun temel değişkenleri hakkında fikir yürütme imkanını elde edebilirsiniz.

İran Takım Analizi Nasıl Yapılmalıdır?

Dünya Kupası B grubu takımları arasında İran’ın oldukça dikkat çeken takımlarından bir diğeri de kesinlikle İran’dır. İran hakkında dikkate alınması gereken temel hususlar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • İran Dünya Kupasına 4 kere katılma imkanı elde etmiştir.
  • Bu katılımların hiçbirinde yarı finale ya da çeyrek finale kalma fırsatını yakalayamamıştır.
  • Takımın koçluğunu ise CARLOS QUEIROZ yapmaktadır.
  • Serdar Azmoun’un takımın lider oyuncusu olacağına inanılmaktadır.

Yapılan genel değerlendirmelere bakıldığı zaman iddiası yüksek olan takımlar arasında değerlendirildiği de eklenmelidir.

Yorum Bırak