2018 Fifa Dünya Kupasına Hangi Ülke Ev Sahipliği Yapacak?

Dünya Kupasına katılabilmek için her kıtanın kendine özel eleme adımları söz konusudur. Örneğin Afrika kıtasında yer alan takımlar kendi içerisinde bir eleme sürecinden geçmektedir. Bu nedenle her kültürden yer alan takımların tek bir çatı altında birleşmesi söz konusudur. Bu sene bu büyük organizasyonun geleneksel hali ile son düzenlenmesi olacaktır. İlerleyen senelerde revizyona uğramış hali ile sevenlerinin karşısına çıkacaktır. Ülkemizin bu sene Dünya Kupasına katılma imkanını elde edemediği de ek bir bilgi olarak yer verilmesi gereken detaylardandır. Buna rağmen organizasyona ülkemizden gösterilen ilginin de oldukça üst seviyede olduğu görülmektedir.

2018 Fifa Dünya Kupası nerede oynanacak sorusu Dünya Kupasının yaklaşması ile beraber daha sık dile getirilmeye başlamıştır. Bu sene Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak olan ülke Rusya olarak belirlenmiştir. Rusya’nın stadyumlardan ulaşıma kadar birçok alanda kusursuz bir ev sahipliği yapabilmek için büyük yatırımlarda bulunduğu bilinmektedir. Organizasyonun sonucunda ekonomik olarak bütün bu yatırımların Rusya’ya fazlasıyla geri döneceği de tahmin edilmektedir.

Rusya’nın Yaptığı Hazırlıklar Nelerdir?

2018 Fifa Dünya Kupası nerede oynanacak sorusunun Rusya olarak yanıtlanmasından sonra Rusya’da yapılan hazırlıklar hakkında da fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Özellikle statların düzenlenmesi ek stadyumların inşa edilmesi ulaşım olanaklarının düzenlenmesi gibi konularda Rusya’nın eşsiz bir performans sergilediği bilinmektedir.

Bu aşamaları tamamlarken Rusya aynı şekilde kültürel öğelerinin de sürece dahil olabilmesi için büyük adımlar atmaktadır. Müsabakaların sırlamasına yer veren fikstürler kapsamında bile Rusların geleneksel figürlerine göz atmak mümkündür. Çok kısa bir süre içerisinde Rus kültürünün tüm dünya tarafından tanınması için en uygun fırsatlardan biri olacaktır.

Açılış Maçı Stadyumu Neresidir?

2018 Fifa Dünya Kupası nerede oynanacak konu başlığı kadar merak edilen bir diğer hususu da açılış maçının nerede ve hangi takımlar arasında gerçekleştirileceğidir. Bu konu ile alakalı olarak dikkate alınması gereken temel hususlar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Açılış maçı Rusya ve Suudi Arabistan arasında gerçekleştirilecektir.
  • Bu maça ev sahipliği yapacak olan stadyum ise Luzhniki’dir.
  • Stadyum tam olara 81 bin kişiyi misafir etme kapasitesine sahiptir.
  • Görsel yapısı ile hayranlık uyandırmaktadır.
  • Stadyuma erişim sağlayacak olan kişilerin zorluk çekmemesi için Rusya tarafından gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Bu bilgileri dikkate alarak Rusya’nın süreç içerisinde gösterdiği hassasiyet hakkında da daha fazla bilgi sahibi olabiliriniz. Bu bilgilerin her biri Rusya tarafından hazırlanmış olan resmi internet sitesinde de yer almaktadır.

Grup Belirlemeleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir ve İddialı Gruplar Hangileridir?

2018 Fifa Dünya Kupası nerede oynanacak sorusu kadar grup belirleme aşamasının nasıl ilerletildiği ile alakalı da birçok soru gelmektedir. Öncelikli olarak grup belirleme aşaması herhangi bir güç hesaplaması ile ortaya koyulmamaktadır. Hatta bunun engellenebilmesi için tam manası ile kura ile belirlenmektedir.

Grupların yapısına bakıldığı zaman her bir grup içerisinde iddialı bir ya da birkaç takım olduğu görülmektedir. Bu nedenle her müsabakanın ve her grubun yüksek heyecan seviyesine sahip olan maçlar ortaya koyacağı tahmin edilmektedir. Tüm bu maçlara TRT ekranlarından erişim sağlayabilirsiniz.

Yorum Bırak