2018 Dünya Kupası’nda Ses Getirecek Takımlar

Belki de bugüne kadar yapılmış en heyecanlı Dünya Kupası maçı olması beklenen 2018 Dünya Kupası’nda nefesler tutuldu. 14 Haziran günü başlayacak olan maçlarda; tüm milli takımların ses getirecek güçte olduğu düşünülüyor. Diğer dünya kupalarında bazı takımlar güçlü iken, bazı takımlar zayıf bir kadroya sahiptir. Ancak 2018 yılında yapılacak olan Dünya Kupası maçlarında, tüm takımların yıldız kadrolara sahip olması, bizleri adeta büyük bir şöleni beklediğini gösteriyor. Almanya, İngiltere, Belçika, Brezilya, Arjantin ve İsveç gibi büyük milli takımlarının kadrosuna bakıldığı zamanM dünyanın en golcü ve en güçlü oyuncuların olduğu görülüyor. Peki 2018 Dünya Kupası takımları Kimlerden oluşuyor ?

Avrupa kıtasının güçlü takımları 2018 Dünya Kupası’nda yer alacak mı ?

Tüm dünya kupalarında en favori takımları çıkarmayı başaran Avrupa Kıtası’nda; bu yıl da yine güçlü kadroların yer alması bekleniyor. Özellikle de Almanya ve İngiltere’nin diğer tüm kıta takımlarını derinden zorlayacağı düşünülüyor. Bunlardan bir tanesi olan İspanya milli takımında, turnuva için teknik direktör olarak Juien Lopetegui yer alacak. Ayrıca İspanya’da; David De gea, Sergio Ramos, Gerard Pique ve David Silva, Thiago Alcantara ile Diego Costa gibi oyuncular bulunacak. Bir diğer güçlü takım olan Portekiz’de ise; yine sağlam bir kadronun yer aldığı görülüyor. Son Avrupa şampiyonasını kazanan Portekiz milli takımı; bu yıl da oldukça iddialı. Portekiz’in kadrosunda; Cristiano Ronaldo, Pepe, Nelson semedo gibi dünyaca tanınan oyuncular yer alıyor. Ayrıca Quaresma’nın da kadroda yer alacağı ifade edilen arasındadır. Fransa ise bir diğer lider ülkelerden birisi olarak görülmektedir. Fransa’da yer alan Hugo Lloris, Raphael Varane ve Thomas Lemar gibi oyuncular Yıldızlaşacak gibi görünmektedir.

Güney Amerika Kıtası’nda hangi takımlar yarışacak ?

Her Dünya Kupası’nda bizlere adeta devasa bir futbol şöleni yaşatmayı başaran ve 2018 Dünya Kupası takımları içerisinde yer alan Güney Amerika ülkeleri, bu yıl da oldukça iddialı. D grubunda yer alan Arjantin’in en iyi takımlardan bir tanesi olmasına rağmen, bu yıl da şampiyonluğa gidemeyeceği düşünülüyor. Arjantin’de Jorge sampaoli, Lionel Messi gibi oyuncuların varlığı hücum konusunda büyük bir avantaj sağladıklarını gösteriyor. Savunma hattı bir miktar zayıf da olsa; Arjantin’in bol gollü maçlara imza atacağı düşünülmektedir. Güney Amerika’nın devasa yıldızlarından belki de en büyüğü olan Brezilya; favori takımlar arasında yer alıyor. Grubu lider olarak tamamlanması beklenen Brezilya’nın; Neymar, Ederson, Marcelo gibi oyunculara sahip olması da onun rakiplerini çok ciddi olarak zorlayacağı düşünülüyor. Güney Amerika’nın bir diğer Yıldızı olan Meksika ise bizlere futbol şöleni yaşatacak bir diğer ülke gibi görünmektedir. Ancak bulunduğu grupta Almanya’nın olması bu takımı bir miktar zorlayacak. Meksika’da yer alan; Carlos Vela, Raul jimenez gibi isimler Meksika’nın en büyük silahları olarak kullanılacak.

Afrika kıtasında 2018 Dünya Kupası’nda hangi takımlar katılacak ?

Çoğu zaman Dünya Kupası’ndaki yeri oldukça sönük olan Afrika ülkelerinin, bu yıl bir miktar daha yükselişe geçecekleri düşünülüyor. Özellikle; Mısır’ın Hector Cooper direktörlüğü ile yükselişe geçebileceği ve Afrika’nın favori takımlarından olacağı düşünülüyor. Özellikle Liverpool ile büyük başarılara imza atmayı başarmış Mohamed Salah ile efsane bir dünya kupası geçirilmesi bekleniyor.2018 Dünya Kupası takımları içerisinde yer alan veAfrika elemelerinde çok zorluk çekmeyen en güçlü takımlardan birisi olarak görülen Fas ise turnuvadaki renkli simalarından olacak gibi görünüyor. Özellikle; Mehdi Benatia ve Nabil dirar gibi isimler Kupaya renk katacak isimlerden olacak.

Yorum Bırak