2018 Dünya Kupası Müsabakaları Hangi Şehirlerde  Oynanacaktır?

Dünya Kupasının 2018 senesinde yapılacak olan ayağı Rusya’da gerçekleştirilecektir. Statlardan başlayarak farklı olanakların sunulmuş olduğu merkezlere kadar birçok farklı yatırım yapılmıştır. Bu yatırımın karşılığının turnuva boyunca elde edileceği düşünülmektedir. Siz de kısa bir süre içerisinde TRT ekranlarından konu ile alakalı gerekli olan bilgiyi elde edebilirsiniz.

Kaç Adet Şehirde Müsabaka Yapılacaktır?

2018 Dünya Kupası hangi şehirlerde sorusunun yanıtını verebilmek için öncelikli olarak statların genel bilgileri hakkında fikir sahibi olmak gerekmektedir. Rusya’da toplamda 11 adet şehirde 12 stadyumda müsabakalar tamamlanacaktır. Bu müsabakaların icra edilecekleri alanların seçilmesi konusunda herhangi bir aksaklığın meydana gelmemsi için gerekli olan tüm önlemler ilk maçtan önce alınmaya çalışılmaktadır. Önlemlere ek olarak her bir stada ulaşmak isteyen seyircilerin ulaşım konusunda da herhangi bir sıkıntı çekmemeleri için büyük çaba sarf edilmektedir.

Hangi Şehirler Kupaya Ev Sahipliği Yapacaktır?

2018 Dünya Kupası hangi şehirlerde konu başlığının yanıtlanması için Dünya Kupasının hangi statlarda yapılacağı konusunda şu bilgilere sahip olunması gerekmektedir.

  • Luzhniki Stadyumu, Ekaterinburg Arena
  • Saint Petersburg Stadyumu, Kazan Arena ve Samara Arena

Yukarıda belirtilmiş olan stadyumlar müsabakaların icra edilecekleri alanların sadece bazılarıdır. Açılış ve final programlarının hangi stadyumlarda yapılacağı daha da büyük önem sahibidir. Bunun sebebi açılış ve kapanış müsabakalarının aynı zamanda birer görsel şölen olarak da nitelendirilmesi gerektiğidir. Örneğin 14 Haziran tarihinde yapılacak olan açılış maçının Luzhniki Stadyumunda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Luzhniki Stadyumu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

2018 Dünya Kupası hangi şehirlerde sorusunun yanıtı ile olarak açılış maçının yapılacağı Luzhniki Stayumu ile verilmelidir. Bu stadyum Moskova’da bulunmaktadır. Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak olan en geniş taraftar kapasitesine sahip olan stadyumlardan biri olduğu da ek olarak dile getirilmelidir. Luzhniki Stadyumu tam olarak 81 bin kişiyi içerisinde barındırabilmektedir. Ayrıca bu kişilerin müsabaka izlerken nerede olurlarsa olsunlar herhangi bir zorluk ile karşılaşmayacakları da tahmin edilmektedir. Kısa bir süre içerisinde tüm bu stadyumlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dünya Kupası Kazan’dan Moskova’ya kadar uzanan geniş bir alanda icra edilecektir. Her bir noktanın Rus kültürü ile dolu olması süreci daha da keyifli hale getirecektir.

Rusya’nın Elde Edeceği Gelir Ne Kadardır? 

2018 Dünya Kupası hangi şehirlerde konu başlığı altında bu stadyumların kalifiye bir hale getirilebilmesi için ne denli büyük bir çaba sarf edildiği hakkında da fikir sahibi olunmalıdır. Yapılan bu harcamaların 14 Hazirandan itibaren Rusya’ya farklı kanallardan döneceği tahmin edilmektedir. Elde edilecek gelirin birçok farklı alanı bulunmaktadır.

Özellikle Rusya’ya gelecek olan turist sayısının büyük bir patlama ile karşılaşacağı konusunda da bilgi verilmektedir. Sadece müsabakaları takip etmek amacı ile değil aynı zamanda bu atmosfer içerisinde bulunmak isteyen kişilerin çevre ülkelerden de Rusya’ya akın edeceği yapılan tahminlerden bir diğeridir.

Sadece gelir bakımından değil aynı zamanda kültürü tanıtma fırsatı olarak da bir değerlendirme yapılmalıdır Rusya’nın kendi kültürünü daha tanınır hale getirebilmesi için harika bir fırsat olan Dünya Kupası’nın hemen her noktasında bu ülke ile alakalı olan özel motiflere rastlayacağınız hakkında da fikir verilmelidir.

Yorum Bırak