2018 Dünya Kupası Maç Saatleri ve Türkiye Saatinde Karşılıkları

2018’de yapılacak olan Dünya Kupası ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın her yerinde merakla takip edilmektedir. Şuanda kupanın müsabakalarının başlamasına günler kalmışken hazırlık maçları yapılmaya devam etmektedir. Hazırlık maçları ile takımların genel yapıları hakkında fikir sahibi olma imkanını da elde edebilirsiniz. Hem elenen takımlara hem de kupa için müsabaka yapma imkanını elde eden takımlara yer verildiği için bütün takımların kadrolarına aşina olma imkanını elde edebilirsiniz.

Hangi Ekranlardan Takip Edilebilmektedir?

2018 Dünya Kupası maç saatleri Türkiye saatine göre TRT ekranlarından yayınlanacaktır. Bu süreç içerisinde internet üzerinden de müsabakalar hakkındaki gelişmeleri takip etme imkanınız olduğu belirtilmelidir. Kısa bir süre içerisinde hem TV hem de internet üzerinden müsabakalara erişim sağlayabilirsiniz. Türkiye saati ile Rusya’nın lokal saati arasında farklılık olduğu da belirtilmelidir.

Müsabakaları izlemenin yanı sıra aynı zamanda sosyal medyada yapılan yorumlar takip etmek size adeta Rusya’da tüm turnuvanın nabzını tutuyormuşsunuz kadar büyük bir fikir verecektir. Özellikle farklı spor yorumcularının fikirlerine göz atarsanız müsabakaların sonuçları hakkında da daha başarılı tahminler yapma imkanını elde edebilirsiniz.

Organizasyonun İlk 3 Maçı Hangileridir?

2018 Dünya Kupası maç saatleri konusunda inceleme yapılırken ilk 3 maçın oldukça kritik nemde olduğu görülmektedir. Grup eşleşmelerinin kritik bir biçimde denk gelmesi sebebi ile her bir grupta riskli olarak arz edilen en az bir adet maçın olacağı tahmin edilmektedir. Dünya Kupası kapsamında dikkate alınacak olan ilk 3 maç şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Rusya- Suudi Arabistan; A grubunda yer alan bu takımlar 2018 Dünya Kupasının açılış maçını yapacaklardır. Ayrıca bu müsabakanın A grubunun en belirleyici maçlarından biri olacağı hesap edilmektedir. Açılış maçının da saat 18.00de yapılacağı konusunda bilgi verilmektedir.
  • Mısır ve Uruguay arasında yapılacak olan maç ise 2. sıradadır. Özellikle Uruguay’ın 3 adet Dünya Kupasını evine götürmesi Mısırlı ekibi endişeye sevk etmektedir. Her iki takımın da güçlü oldukları yönler vardır. Müsabaka bu nedenle daha de eğlenceli bir hal alacaktır. 15 Haziranda yapılacak olan maçın 17.00de icra edileceği belirtilmiştir.
  • İran ve Faz arasında yapılacak olan müsabaka da Dünya Kupasının 3. müsabakası olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılacak olan maçın kazanan tarafı ile alakalı tahmin yapmanın oldukça zor olacağı belirtilmektedir. Her iki takımın da kayda değer herhangi bir Dünya Kupası başarısı bulunmamaktadır. 2018 Dünya Kupası maç saatleri kapsamında bu 3. müsabaka da saat 18.00 de icra edilecektir.

Bu maçların yapılacakları stadyumlar kapsamında gerekli hazırlıklar bizzat ev sahibi ülke tarafından yapılmıştır. Özellikle kupayı izlemeye gelen kişilerin büyük bir memnuniyet ile ülkelerine dönebilmeleri için hemen hemen bütün ihtimallerin göz önünde bulundurulduğu bilinmektedir.

Müsabakaların Yapılacağı Statlar Hangileridir?

2018 Dünya Kupası maç saatleri konusunda örneklemeler yapılan 3 adet maçın yapılacağı statlar sıra ile şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Luzhniki Stadyumu
  • Ekatarinburg Arena
  • Saint Petersburg Stadyumu

Bu stadyumlar kapsamında gerekli olan önlemler bizzat Rusya tarafından alınmıştır. Bu nedenle işlevsellik ile alakalı herhangi bir sorun yaşanmayacağı tahmin edilmektedir. Rusya’nın Dünya Kupası süreci başlamadan önce bu konu ile alakalı olarak gerekli önlemleri aldığı bilinmektedir.

Yorum Bırak