2018 Dünya Kupası Maç Programında Nefesler Tutulacak

Artık iyiden iyiye yaklaşan 2018 Dünya Kupası maçları bugüne kadarki en heyecanlı maçlardan bir tanesi olarak görülüyor. En büyük futbol organizasyonu olan 2018 Dünya Kupası takımları, bazı güçlü kadroları içerirken bazıları ise daha zayıf kalmaktadır. 14 Haziran günü Suudi Arabistan-Rusya arasında yapılacak olan maçla start verilecek. 2018 Dünya Kupası maç programı artık tamamıyla netleşti.  Takım liderleri arasında yapılacak eşleşmelerden sonra finalde yalnızca bir ülke kalacak ve dünya kupasını kaldıran ülke o olacak. Birçok ülkenin katıldığı turnuvalarda, dişli ekiplerin bizlere adeta futbol şöleni yaşatacağı düşünülüyor. Özellikle Sambacı Brezilyalıları  müthiş şovlara imza atarken, Almanların disiplini futbol anlayışı ise bizleri adeta büyük bir heyecana sürükleyecek. 2018 Dünya Kupası maç programı, hangi milli takım kimlerle eşleşti ?

2018 Dünya Kupası için A B ve C gruplarında maç programı nasıl olacak ?

Bu yıl düzenlenecek olan Dünya Kupası’ndaki A grubunda; maçların çok da çekişmeli olmayacağı tahmin ediliyor. 14 Haziran Perşembe günü saat 18:00 da Rusya ile Suudi Arabistan arasında hem grubunun hem de Dünya Kupası’nı  ilk maçı yapılacak. Cuma günü ise A grubunda saat 15:00 da Mısır ile Uruguay karşılaşacak. B grubunda akşam 18:00 da Afrika’nın güçlü oyuncusu Fas ile İran mücadele edecek ve gruptaki asıl önemli maç ise akşam 21:00’da Portekiz ile İspanya arasında oynanacak. C grubunda 16 Haziran cumartesi günü Fransa ve Avusturya saat 13:00 da maç yapacak. 16 Haziran’da Danimarka ve Peru kıyasıya bir rekabete girecek. B ve C Grup takımları finalistlerinin büyük bir ihtimalle; Rusya, Portekiz ve İspanya gibi takımlardan oluşacağı düşünülüyor. A grubunda Rusya’nın finallere çıkarken B grubunda ise Portekiz ile İspanya’nın lider olarak çıkacağı düşünülüyor.

D, E ve F gruplarının 2018 Dünya Kupası maç programı belirlendi mi ?

Hepimizi ekranlara kilitlemeyi başaracak olan 2018 Dünya Kupası maç programı D ve E grupları için belirli oldu. 26 Haziran Salı günü D grubunda; Nijerya-Arjantin kıyasıya mücadele edecek. Aynı gün akşam yine 21:00 da ise İzlanda-Hırvatistan maçını izleyeceğiz. Güçlü takımlardan oluşan E Grubu’nda; 27 Haziran Çarşamba günü akşam 21:00 da Sırbistan ile Brezilya maç yapacak. Yine aynı günün aynı saatinde ise İsviçre Kostarika arasındaki mücadeleye seyirci olacağız. En büyük maçların daha çok E grubunda olacağı tahmin ediliyor. E grubunda 27 Haziran Çarşamba günü Güney Kore ile Almanya akşam 17:00 da mücadeleye başlayacak. Meksika ve İsveç ise; yine aynı saatte mücadele edecek. F Grubu’nda büyük bir ihtimalle Almanya’nın lider olarak çıkacağı ve finale kadar yükseleceği düşünülüyor. E grubunda ise Brezilya’nın liderliğinin çok yüksek bir ihtimal olduğu kanaati yaygındır.

2018 Dünya Kupası’nda G ve H harf grupları maçları belirlendi mi ?

Tüm dünya kupalarında olduğu gibi Bu Dünya Kupası’nda da oldukça iddialı olan İngiltere ve Belçika G grubunda mücadele edecek. G grubundaki Panama ve Tunus ise zayıf rakipler olarak gündemde olacak. 28 Haziran Perşembe günü 21:00   Panama ile Tunus mücadelesini izleyeceğiz. Yine aynı saatte akşam 21:00’da İngiltere ile Belçika amansız bir rekabete girişecek. H grubunda ise elemelerde hiçbir şekilde yenilgi almayan Japonya kendisini belli edecek. Avrupa’nın güçlü takımlarından olan Polonya ise Japonya karşısında güçlü bir duruş sergileyeceği düşünülüyor. H grubunda Japonya ile Polonya arasındaki maç, 28 Haziran perşembe günü 17:00 da gerçekleşecek. Yine aynı günün aynı saatinde Senegal ile Kolombiya mücadele edecekler. Eleme turunda ise; 30 Haziran Cumartesi günü C Grubu birincisi ile D grubu birincisi 17:00 da, A grubu birincisi ile B grubu ikincisi 21:00 da mücadele edecek. 15 Temmuz 2018 akşam 18:00 da final maçı oynanacak.

Yorum Bırak