2018 Dünya Kupası İlk Maç Hangi Takımlar Arasında Oynanacaktır?

2018 Dünya Kupasına sayılı günler kalmıştır. Bu sene Dünya Kupasına ev sahipliği yapan ülke Rusya olacaktır. Rusya’da organizasyon için yapılan hazırlıklar devam etmektedir. Elenen takımlar ile kupa için yarışmaya hak kazanan takımların karma olarak yaptıkları hazırlık maçları da devam etmektedir. B maçlar sayesinde enen takımların da grup takımlarının da nasıl bir performansa sahip olduğu hakkında daha yakından bilgi sahibi olabilirsiniz.

2018 Dünya Kupası ilk maç hangi takımlar arasında olacak sorusu bu alanda yeni yeni araştırma yapmaya başlayan kişiler tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. İlk maç Rusya ve Suudi Arabistan arasında gerçekleştirilecektir. Her iki takım da A grubuna dahildir. Hatta A grubu betimlenirken grubun en zorlayıcı maçlarının başında Suudi Arabistan Rusya maçı gösterilmektedir.

Rusya Milli Takımı Özellikleri Nelerdir?

2018 Dünya Kupası ilk maç kapsamında Rusya’nın performansı ele alındığı zaman şu noktaların dikkatle incelenmesi gerekmektedir;

  • Dünya Kupasına ev sahipliği yapan taraf olan Rusya toplamda 10 adet Dünya Kupası organizasyonuna katılma imkanını elde etmiştir. Sadece bir kere finale kalabilmiştir.
  • Teknik direktörlüğü STANISLAV CHERCHESOV tarafından üstlenilen Rusya’nın teknik manada oldukça kuvvetli bir takım olduğu düşünülmektedir. Bu isim geçmişte kaleci mevkiinde uzun seneler boyunca kendini göstermiştir.
  • Akınfeev ise takımın asıl odak noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde kendini ispat eden Akınfeev’in Dünya Kupasında da oldukça iyi bir performansa adım atacağı tahmin edilmektedir.

Suudi Arabistan Hakkında Bilinmesi Gereken Öpeler Nelerdir?

2018 Dünya Kupası ilk maç müsabakasının taraflarından bir diğeri olan Suudi Arabistan’ın genel yapısı ile alakalı şu noktaların dikkate alınması gerekmektedir;

  • JUAN ANTONIO PIZZI tarafından teknik direktörlüğü üstlenilen takımın bu sene yüksek performans sergileyen taraflardan biri olacağı tahmin edilmektedir. Arjantin doğumlu teknik adamın her iki kültürün futbol anlayışlarını birleştireceği düşünülmektedir.
  • Muhammed el Sehlevi ise takımın favori oyuncusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Takımın gollerinin büyük bir kısmının Sehlevi tarafından atılacağı tahmin edilmektedir.
  • Oyuncunun özellikle sahada sergilediği hızlı performans ve dönüş hareketleri dikkat çeken özellikleri arasında yer almaktadır.

Takım kadrosu ile göz dolduran Suudi Arabistan’ın da şuana kadar Dünya Kupasında elde edemediği başarıyı 2018 senesinde yakalayabileceği konusunda fikirler beyan edilmektedir.

2018 Dünya Kupası Hangi Kanaldan Takip Edilebilir?

2018 Dünya Kupası ilk maç ve devam eden müsabakalar, maç özetleri ve kupa kapsamında yapılacak olan etkinliklerin her biri TRT ekranlarından izlenebilmektedir. Bu konuda herhangi bir sınırlamanın ya da şifrelemenin olmaması da futbol severleri memnun eden noktalardandır. Bu bilgilere ek olarak sosyal medya üzerinden yapılan yorumlara da bir göz atmak gerekmektedir. Bu şekilde takımların değişkenleri hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Dünya Kupasının icra edici ülkesi olan Rusya’da bu organizasyon için çok büyük yatırımların ortaya koyulduğu bilinmektedir. Özellikle stat yapımı ve gelen turistlerin ihtiyaçlarının karşılanması ile alakalı olarak yoğun bir çabanın söz konusu olduğu da dikkat çeken unsurlardan bir diğeridir. Tüm bu etkinlikleri ve müsabakaları TRT ekranlarından naklen izleme imkanını elde edebilirsiniz.

Yorum Bırak