2018 Dünya Kupası Gruplar ve Genel Değerlendirmeler

2018 Dünya Kupası Rusya’da yapılacaktır. Rusya’da yapılacak bu Dünya Kupasının senelerdir bilinen ve geleneksel tarzdaki son kupa olacağı konusunda bilgiler verilmektedir. Bunun sebebi ise Bir sonraki kupa organizasyonunun Katar’da düzenlenmesinden kaynaklanmaktadır. Katar’da düzenlendiği için organizasyonun icra edileceği tarih bakımından farklılık meydana gelecektir. Buna ek olarak organizasyona dahil olacak olan takımların sayısında da değişim olacağı dile getirilmektedir. Tüm bu sebepler bir araya getirildiği zaman Rusya’da yapılacak olan organizasyonunun önemi artış göstermektedir. 2018 Dünya Kupası gruplar belirlenmiş ve fikstür aşağı yukarı oluşmuştur.

A Grubu Temel Özellikleri Nelerdir?

2018 Dünya Kupası gruplar kapsamında Rusya’nın da içerisinde bulunduğu A grubu dikkat çeken bir niteliktedir. Grupta yer alan diğer takımlar; Suudi Arabistan, Mısır ve Uruguay olarak belirlenmiştir. Her bir takımın kendine göre bir iddiasının olması grubun içerisinden çıkılmasını zor bir hale getirmektedir. Özellikle Uruguay’ın bu sene bir sürpriz yapacağı düşünülmektedir. Geçmişte 2 adet kupayı evine götürme imkanını elde eden Uruguay’ın 2018 senesinde de eski performansına dönüş yapacağı ile alakalı fikir beyan edilmektedir.

Dünya Kupasının açılış maçı da bu grupta yer alan iki takım tarafından ortaya koyulacaktır. Suudi Arabistan ve Rusya arasında yapılacak olan açılış müsabakası 14 Haziran tarihinde icra edilecektir. Luzhniki Stadyumunda oynanacak olan bu maça büyük bir talep olacağı ve kişilerin büyük ilgi göstereceği düşünülmektedir. A grubunda iddiasını koruyan bir diğer takım da Mısır’dır. Hatta Rusya’yı zorlayacak olan takımların Arap takımları olduğu spor yorumcuları tarafından dile getirilen unsurlardandır.

B Grubu Takımları Hangileridir?

2018 Dünya Kupası gruplar kapsamında ilginç eşleşmeleri içerisinde bulundurmaktadır. Bu grupta yer alan takımlar şu biçimde sıralanmaktadır; Portekiz, İspanya, Fas ve İran. Çok farklı alanlardan gelmiş olan bu takımların birbirleri ile müsabakalarında nasıl bir tablo ortaya çıkaracakları ile alakalı olarak farklı tahminler bulunmaktadır. Özellikle İran’ın usta topçusu Serdar Azmaun’un nasıl bir performans sergileyeceği ile alakalı büyük merakın söz konusu olduğunun dile getirilmesi gerekmektedir. Portekiz’in usta futbolcusu Ronaldo’dan da bahsedilmeden geçilmemelidir. Dünya Kupasında Portekiz’in bir adım ön planda olmasının sebebi olarak Ronaldo’nun varlığı ortaya koyulmaktadır. Fakat organize bir takım içerisinde mi yer alacağı yoksa kendi yeteneklerini sergileyecek bir ortam bulup bulamayacağı en çok dikkat çeken ve merak edilen unsurlardan bir tanesidir.

C Grubu İddialı Takımları İçerisinde Barındırıyor Mu?

2018 Dünya Kupası gruplar kapsamında C grubunda yer alan takımlar;

  • Fransa, Danimarka, Avustralya ve Peru

Yukarıda sıralanmış olan takımların içerisinde özellikle Fransa’nın çok büyük bir iddiaya sahip olduğu dikkate alınması gereken detaylardandır. Fransa’nın kadrosunun oldukça kuvvetli olması sebebi ile düzgün bir organizasyon kapsamında kupanın favori takımlarından biri olacağı dile getirilmektedir. Danimarka ve Avustralya’nın net olarak nasıl bir performans sergileyeceği ile alakalı fikir beyan edilmemektedir. Peru’nun ise Fransa karşısında şansı olacağı altı çizilen detaylardandır. Bu konuda yapılan yorumlara forumlar üzerinden ya da sosyal medya aracılığı ile erişim sağlayabilirsiniz. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde tüm takımlar hakkında ortaya koyulan tahminler ile alakalı da fikir sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz.

Yorum Bırak