2018 Dünya Kupası Fikstürü Hakkında bilinmesi Gerekenler

2018 Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak olan ülke Rusya’dır. Rusya bu organizasyon için stat bakımından ve Rusya’ya gelen taraftarların ağırlanması ile alakalı olarak gerekli tedbirleri almış ve hazırlıkları yapmış bulunmaktadır. 14 Haziran 2018 günü açılış maçının yapılması ile beraber bu tarihi organizasyona start verilecektir.

2018 Dünya Kupası fikstürü incelendiği zaman grup müsabakalarının özellikle çok sert geçeceği ile alakalı yorumlarda bulunulmaktadır. Her grubun içerisinde birbirinden iddialı takımlar yer almaktadır. Bazı takımların kupaya ilk katılışı iken bazı takımların da kupaya sahip olma rekoru bulunduğu bilinmektedir. Brezilya’dan başlayarak Mısır’a kadar birçok takıma ev sahipliği yapacak olan bu 2018 Dünya Kupası merakla takip edilmektedir.

Açılış Maçı Hangi Takımlar Arasında Oynanacaktır?

2018 Dünya Kupası fikstürü kapsamında yer alan ilk müsabaka olan Rusya- Suudi Arabistan müsabakası açılış maçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sadece bir kere yarı finale katılma hakkını elde etmiş olan Rusya ile Dünya Kupasına sadece 4 kere katılma imkanı elde etmiş ve hiçbirinde de çeyrek finale ya da yarı finale kalamamış olan Suudi Arabistan’ın 2018 senesindeki kadrosu umut vaat etmektedir. Birçok kişi bu müsabakada Rusya’yı favori olarak gösterse de Suudi Arabistan’ın da olmazsa olmaz bir öneme sahip olduğu altı çizilmesi gereken detayların başında gelmektedir.

En İddialı Maçlar Hangileri Olacaktır?

2018 Dünya Kupası fikstürü kapsamında yer alacak olan en iddialı maçların başında 15 Haziran’da oynanacak olan İspanya-Portekiz maçı gelmektedir. Her iki takımın da iddialı bir duruşa sahip olması maçın kazananının hangi taraf olacağı ile alakalı olarak spor yorumcularının aklını karıştıran noktaların başında gelmektedir. Fisht Stadyumu kapsamında oynanacak olan bu müsabaka hakkında yapılan yorumlara bakıldığı zaman özellikle Portekiz’in daha büyük bir şansa sahip olduğu görülmektedir.

Portekiz milli takımının bu denli iddialı görülmesinin sebepleri arasında Ronaldo’nun milli takımın bir parçası olması gelmektedir. Aslına bakılırsa Dünya Kupası geçmişine bakıldığı zaman Portekiz çok da iddialı bir duruş sergilememektedir. Hatta toplamda sadece 6 kere Dünya Kupasına katılma imkanını elde etmiş olan bu takımın yarı finale kalma sayısı ise 2 olarak belirlenmiştir. Finale kalamamış olan Portekiz’den 2018 senesinde çok büyük bir performans beklenmektedir. Beklentilerin karşılanıp karşılanmayacağı ile alakalı olarak birçok farklı görüş ortaya atılmaktadır. Yapılacak olan İspanya Portekiz maçından sonra bu konuda görüşlerin daha da netlik kazanacağının altı çizilebilir.

Fransa’nın İddiaları Gerçekleşecek Mi?

2018 Dünya Kupası fikstürü kapsamında yer alan Fransa müsabakalarının da konu ile ilgilenen kişiler tarafından merakla beklendiği bilinmektedir. Fransa’nın kadrosu kapsamında bulunan oyunculara göz atıldığı zaman bu takımdan başarılı olabilecek en az 5 farklı kombinasyonun yaratılabileceği ile alakalı yorumlar yapılmaktadır.

Brezilya, Arjantin, Uruguay gibi takımların içerisinde Fransa’nın kendini gösterip göstermeyeceği ile alakalı olarak farklı fikirler ortaya koyulmaktadır. Fransa öncelikle Avustralya ile karşılaşacak daha sonrasında ise rakibi Peru olacaktır. Takımların karşısında nasıl bir performans ortaya koyacağı ile alakalı olarak hem yerli hem de yabancı spor yorumcularının fikirlerine göz atılması temel bir görüş sahibi olmak bakımından faydalı olacaktır.

Yorum Bırak