2018 Dünya Kupası Açılış Maçı Hangi Takımlar Arasında Gerçekleştirilecektir?

2018 senesinin en merakla beklenen spor organizasyonlarının başında gelen Dünya Kupası Rusya’nın ev sahipliğinde yapılacaktır. Çok iddialı milli takımları içerisinde barındıran bu kupada kazananın kim olacağı ile alakalı teoriler üretilmeye devam etmektedir. Hem yerli hem de yabancı spor yorumcularının konu hakkında nasıl bir açıklama yaptığını dikkate alarak Dünya Kupası konusunda daha verimli bir fikre sahip olabilirsiniz.

Açılış Müsabakası Hangi Takımlar Arasında Yapılacaktır?

2018 Dünya Kupası açılış maçı Rusya ve Suudi Arabistan arasında yapılacak Türkiye Saati ile 18.00’da müsabakayı naklen ekranlardan takip etme imkanını elde edebilirsiniz. Bu süreç içerisinde özellikle takımların genel yapıları hakkında bilgi sahibi olur ve kadrolarını tanırsanız süreç sizin için çok daha zevkli bir biçimde ilerleyecektir. Dünya Kupasına özel olarak hazırlanmış olan siteden konu ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya’da yapılacak olan bu organizasyonun ülkenin kendi kültürünü tanıtabilmesi konusunda büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir. Fikstür tabloları bile araştırıldığı zaman Rusya’nın kültüründen izler taşımaktadır. Özellikle ülkeye gelecek olan yabancı sermayenin de bu süreç içerisinde büyük bir artış göstereceği tahmin edilmektedir. Rusya yatırımlarının karşılığını 2018 Haziran ayında elde etmeye başlayacaktır.

Rusya’dan Beklenen Performans Nedir?

2018 Dünya Kupası açılış maçı kapsamında Rusya’dan beklenen performans ile alakalı dikkate alınması gereken noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Rusya toplamda Dünya Kupası organizasyonuna 10 kere katılma imkanını elde etmiştir.
  • Bir kere yarı finale kalan takım finale kalma imkanını elde edememiştir.
  • STANISLAV CHERCHESOV teknik direktörlüğünde olan Rus milli takımının 2018 senesinde büyük bir çıkış yapması beklenmektedir. Fakat uzmanların yaptığı yorumlara göre ev sahibi Rusya’nın içerisinde bulunduğu grupta Arap sınavı ile test edileceği belirtilmektedir. Bu da takımın zorlanacağı yönünde yorumları beraberinde getirmektedir.
  • Akınfeev’in favori oyuncu olarak nitelendirildiği takımda diğer oyuncuların da Rusya’da yer alan prestijli takımlar arasından seçildiği altı çizilmesi gereken bir diğer unsurdur. Akınfeev’in Rus milli takımının kaptanı olduğu da ayrıca belirtilmelidir.

Bu maçları takımların daha önce birbirleri ile yapmış oldukları karşılaşmalardan nasıl sonuçlar aldıklarına bakarak da değerlendirme imkanınız vardır. Rusya’nın kadro bakımından üstün olduğu düşünülse de Suudi Arabistan’a şans veren spor yorumcularının da azımsanmayacak derecede olduğu görülmektedir.

Hangi Stadyumda Oynanacaktır?

2018 Dünya Kupası açılış maçı Luzhniki Stadyumu’nda oynanacaktır. Kupanın en iddialı stadyumlarından biri olan Luzhniki yüksek oyuncu kapasitesi ile dikkat çekmektedir. Stat ile alakalı dikkate alınması gereken temel öğeler şu biçimde sıralanmaktadır;

  • 81 bin taraftarı içerisinde barındırma imkanına sahip olan bu stadyum 2018 Dünya Kupası kapsamında çok renkli maçlara ev sahipliği yapacaktır.
  • Moskova’da bulunan stadyum açılış maçına da şahitlik edeceği için farklı törenler ve gösteriler ile seyircilerin keyiflendirdiği adreslerden biri olacaktır.
  • Stadyumda kupanın düzenlenmesinin hemen öncesinde gerekli olan tadilat işlemleri de tamamlanmıştır. Bu şekilde stadyumun tam performans ile maçlara ev sahipliği yapması da sağlanmaktadır.

2018 Dünya Kupası açılış maçı bu prestijli stadyum kapsamında etkileyici bir atmosferde oynanmaya başlayacaktır. Müsabakaların ülkemizden de naklen izlenme fırsatı bulunmaktadır. Dileyen kişiler TV üzerinden dileyenler de internet bağlantısı ile müsabakalara erişme imkanını elde edebilirler.

Yorum Bırak