2018 Dünya Kupası A Grubu Takımları Hangileridir?

Rusya’nın ev sahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası organizasyonu 14 Haziran tarihinde ilk karşılaşmanın yapılması ile beraber başlayacaktır. Kupanın içeriğine bir göz atıldığı zaman oldukça iddialı takımların bir arada bulunduğu görülmektedir. Dünya Kupasında grup eşleşmelerinde bazı takımların oldukça zor eşleşmeler ile karşılaştığı bazılarının ise içerisine düştükleri grupların çok daha kolay oldu görülmektedir.

A Grubunda Hangi Takımlar Bulunmaktadır?

Dünya Kupası A grubu takımları orta zorluk derecesine sahip eşleşmelerin yapıldığı gruplardan biri olmuştur. A grubunda yer alan takımlar; Rusya, Suudi Arabistan, Mısır ve Uruguay olarak sıralanmaktadır. Grupta yer alan her takımın kendisine göre bir iddiası olduğu belirtilmelidir.

Açılış maçının hangi takımlar arasında yapılacağına göz atıldığı zaman Suudi Arabistan ve Rusya arasında icra edileceği görülmektedir. 14 Haziranda kupanın ilk maçı bu iki takım arasında oynanacaktır. Siz de kısa bir süre içerisinde bu müsabaka ile alakalı olarak tahminlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Geçmiş senelere göre inceleme yapıldığı zaman her iki takımın da önceki senelerde kupada kendini çok iyi bir biçimde gösteremediği anlaşılmaktadır. İki takım asında yapılacak olan açılış maçı Luzhniki Stadyumunda icra edilecektir.

Mısır Uruguay Maçı Hakkında Uzmanlar Ne Düşünüyor?

A grubunun bir diğer iddialı maçı ise Mısır ve Uruguay arasında oynanacaktır. Dünya Kupasının ilk olarak düzenlendiği senelerde Uruguay’ın favori takımlardan biri olduğu bilinmektedir. Faka son senelerde bu performansı yeniden yakalama konusunda sıkıntı çektiği de belirtilmelidir. Mısır karşısında Uruguay’ın nasıl bir çaba ortaya koyacağı ile alakalı olarak da farklı tahminler bulunmaktadır. A grubunda yer alan Arap takımlarının diğer ülkeleri zorlayacağı konusunda fikir beyan edilmektedir. Bu süreç ile alakalı yorum yaparken Dünya Kupası A grubu takımları ve Dünya Kupasına katılan takım kadrosu hakkında bir fikir sahibi olunmalıdır.

Grup Hakkında Bilinmesi Gereken Temel Öğeler Nelerdir?

Dünya Kupası A grubu takımları hakkında bilinmesi gereken temel noktalar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Grubun kilit maçı olarak Rusya Suudi Arabistan müsabakası gösterilmektedir.
  • Suudi Arabistan açılış maçında yer alma imkanını elde eden ilk Asyalı takım olma unvanını da hak etmiştir.
  • Mısır’ın 1990 Dünya Kupasının ardından katıldığı ilk Dünya Kupası olacaktır. Bu nedenle Mısır’ın performansı konusunda da farklı birçok fikir ortaya atılmaktadır.
  • Grubun en kafa karıştıran takımlarından bir diğeri de Uruguay’dır. Uruguay Dünya Kupasını iki kere kaldırma şansını elde etmiştir. Bunun sonrasında ise yüksek performans gösteremediği için eski başarısını yakalamak konusunda zorlanmıştır.

Bu bilgiler ışığında bir tahminde bulunulduğu zaman çok daha yetkin bir sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca bu bilgilere ek olarak yerli ya da yabancı spor yorumcularının fikirlerinin de ciddiyet ile incelenmesi gerekmektedir. Twitter üzerinden sıklıkla paylaşım yapıldığı için Dünya Kupası hakkında fikir sahibi olmak sizin için zor olmayacaktır. Bütün sosyal medya kanalları ve forumlar kontrol edilmeli ve uzman yorumlarına göz atılmalıdır.

Dünya Kupası A grubu takımları arasında yapılacak olan bütün müsabakalar belirli bir zorluk derecesinin üzerinde olacaktır. Her bir takımın sürpriz ortaya koyma imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle A grubu hakkında tahminlerde bulunurken daha detaylı araştırmaların yapılması tavsiye edilmektedir.

Yorum Bırak